ProGaming Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Role Play Pravila

Go down

Role Play Pravila Empty Role Play Pravila

Postaj  Fredy_Wahse sub sij 07, 2012 5:13 pm

Sad cu vam napisati pravila koja morate znati da bi usli u neku org/mafiju/bandu Smile

MG - MetaGaming
MG je mešanje IC i OOC informacija (chata).
Primeri:
Pisanje stvari iz realnog života u IC (local) chat.
Pisanje stvari vezanih za Vašeg lika u OOC chat. (npr. /b Dobar dan, ja sam Petar Petrovic - to je MG!)
Dođete do igrača i u IC chatu ga nazovete imenom koje vidite iznad njegove glave. To je MG, jer se niste upoznali sa tim igračem i ne možete mu znati ime jer ono u RL ne piše iznad glave.




PG - PowerGaming
PG je prisiljavanje drugog igrača na radnju koju on ne želi (/me komandom) ili radnja koja se ne može izvrsti u RL ili u tom trenutku.
Primeri:
Pogodi vas metak iz oružja, a vi nastavite da se krećete kao da se ništa nije dogodilo. Za ovo se preporučuje da koristite animaciju /crack i pozovete hitnu pomoć kako ne bi bio PowerGaming.
Netko vas je oteo, vi trazite pomoć na /f ili ostale chatove - To nije moguće u RL.



DM - DeathMatch
DM je ubijanje ljudi (civila) bez RolePlay razloga.
Primeri:
Dođete kod PD-a i počnete da pucate sve oko sebe.




DB - Drive By
DB je pucanje i ubijanje iz vozila. Na serveru nije dozvoljeno pucanje sa mesta vozača, gaženje i ubijanje elisom helihoptera. Svi ostali oblici DB-a su dozvoljeni.
Primeri:



RK - RevengeKill
RK je ubistvo iz osvete.
Primeri:
Neko vas ubije, a vi zapamtite šta mu piše na glavi (ime) i pronađete ga i ubijete. Dakle, RK nije dozvoljen. Vreme koje treba da prođe za tako nešto je najmanje 30 minuta. Sve posle 30 minuta se ne smatra RK-om.




SK - SpawnKill
To je ubistvo igrača na njegovom spawnu
Primeri:
Dođete na spawn i čekate igrače. Kako se ko spawna, tako ih konstantno ubijate i time im onemogućavate normalnu igru. Ovo je strogo zabranjeno!



BH - BunnyHop
BH je skakanje za vreme trčanja ili skakanje biciklom.
Primeri:
Juri vas policija a vi konstantno skačete kako biste se brže kretali



GFA - Gun From Ass
GFA je potezanje oružja bez upotrebe /me komande.
Primeri:
Nemate oružje u rukama. Neko vas napada, a vi skrolate mišem i prebacujete na neko oružje. Ovo je zabranjeno. Upotrebite nešto slično ovome: /me podiže majicu i vadi Eagle iz pantalona.
Naravno, ne možete AK-47 staviti ispod majice

BA - Bug Abusing
Iskoriscavanje bugova u svoju korist.


Fredy_Wahse

Broj postova : 21
Join date : 07.01.2012
Age : 25

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.